Vianočné stromčeky - ako ich správne rozložiť

Vianočné stromčeky - ako ich správne rozložiť

Blíži sa čas Vianoc a s tým spojené aranžovanie a zdobenie vianočných stromčekov. Niektorí z nás majú radi živé stromčeky, iní umelé. Pri umelých stromčekoch treba pre správny vizuálny efekt dbať na to, ako ho správne rozložiť tak, aby bol opticky rovnomerný a vetvičky tvorili hustú sieť ihličia. 

Balenie vianočného stromčeka vždy pozostáva z viacerých častí, a to zo stojanu a samotného stromčeka rozloženého na viacero častí podľa veľkostí. Stojan môže byť plastový alebo zväčša kovový, ktorý zaručuje väčšiu stabilitu.

 

Náš kovový stojan obsahuje aj 3 skrutky, ktorými napevno pripevníte kmeň stromčeku.

Po správnom postavení stojanu pripevníme prvú, najhrubšiu časť stromčeka. Tento stromček má tzv. dáždnikový systém rozkladania konárov, to znamená, že sa automaticky porozkladajú do správneho uhla.

Samotné rozkladanie vetiev začíname od stredu smerom k nám. Vetvičky sa snažíme porozkladať do viacerých uhlov v rôznych rovinách, dosiahneme tým oveľa lepší optický efekt ako keby boli v jednej rovine.

Náš tip: posledný rad vetvičiek rozložíme do tvaru hviezdice.

Keď je prvá časť hotová, môžeme takým istým spôsobom rozložiť aj ostatné dve časti stromčeku. 

Vo finále sa pozrieme, kde ešte treba doupravovať jednotlivé vetvičky. Na rozloženie stromčeka si vždy nájdeme vhodné miesto a dostatok času, pretože keď túto činnosť nespravíme poriadne, nikdy nedosiahneme požadovaný efekt krásneho vianočného stromčeku. 

Vianočný stromček Arthur 210 cm

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.